ZAMKNIJ WIRTUALNĄ WYCIECZKĘ

Wydarzenia specjalne

XVI Tydzień Bibliotek w Wilanowie

XVI Tydzień Bibliotek w Wilanowie

8-15 maja obchodzimy XVI Tydzień Bibliotek pod hasłem #Biblioteka. Tegoroczny motyw przewodni pokazuje, że biblioteki łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Są miejscem wypożyczania książek i czasopism, ale i innych zbiorów: muzyki, filmów, gier planszowych, audiobooków. To również ważne centra kulturalne otwarte na różnorodne formy promowania kultury i oczywiście literatury. Spotkania autorskie, warsztaty o szerokiej gamie tematycznej, wystawy, pokazy filmowe, teatrzyki, spektakle, zajęcia interaktywne. Wszystko to pokazuje, że instytucje idą z duchem czasu, rozwijają się i zmieniają.

Z tej okazji zapraszamy Państwa na szereg wydarzeń dla każdej grupy wiekowej organizowanych w naszej Bibliotece. Wpisując się w ideę tegorocznego hasła, o wydarzeniach informujemy na stronie Biblioteki www.bibliotekawilanowska.pl, w mediach społecznościowych oraz w newsletterze. 

- 8 maja (środa) o godz. 11:00 zapraszamy do Miasteczka Wilanów (al. Rzeczypospolitej 14) na „Podróż bez biletu” z Adamem Studzińskim. Marketing to trudny orzech do zgryzienia, ale da się o nim opowiadać prosto, ciekawie i wciągająco. To ważne, by wiedzieć, jak to jest z końcówkami 99 gr, zbieractwem, promocjami, gratisami i przemożną chęcią do posiadania tego, co akurat modne. Z pomocą przychodzi książka "Chciejosztuczki. Książka zakazana przez Chciejokorp". Podczas spotkania autor z humorem i w przystępny dla każdego sposób opowie, jak z głową podchodzić do reklamy, pożądanych przez nas produktów i życiowych okazji. Serdecznie zapraszamy.

- 8 maja (środa) w godz. 12.00-15.00 w filii przy ul. Radosnej 11 odbędzie się happening „Wilasówka w Bibliotece

- 8 maja (środa) o godz. 17.30 zapraszamy dzieci na ul. Kolegiacką 3 na teatrzyk „Staś Moniuszko w Strasznym Dworze”. Będziemy wędrować przez dzieciństwo tytułowego bohatera, poznając jego pierwsze doświadczenia związane z muzyką, przedstawieniami organizowanymi przez wujka, odwiedzinami w strasznym dworze, wielkich miastach, aż po pierwsze miłości kompozytora. Wszystko to oczywiście w rytm muzyki Stanisława Moniuszki.

- W dniach 8-10 maja (środa-piątek) w filii Biblioteki przy ul. Radosnej 11 będziemy budować wehikuł czasu, dzięki któremu odbędziemy podróż poprzez różne epoki, by poznać historię bibliotek. Dowiemy się, jak zmieniały się w ciągu wieków, jak funkcjonowały, rozwijały się, rozszerzały swoją działalność, co pojawiło się nowego, a co nie uległo przemianie.

- 9 maja (czwartek) o godz. 11.00 i 12.00 zapraszamy na ul. Przyczółkową 27a na spotkanie z Jerzym Szufą, edukatorem Muzeum Łazienek Królewskich, animatorem kultury i opowiadaczem. Gość zabierze uczestników do świata baśni i opowieści oraz zachęci ich do puszczenia wodzów fantazji i włączenia się w tworzenie opowieści. Nie zabraknie ćwiczeń z zakresu edukacji teatralnej i eksperymentalnej. 

- 9 maja (czwartek) o godz. 14.00 zapraszamy na ul. Radosną 11 na warsztaty rysunku 3D, które kształcą umiejętność koncentracji, podejmowania wyzwań, planowania, tworzenia i kreatywnego myślenia u dzieci. Podczas zajęć za pomocą długopisów 3D stworzymy wspaniałe dzieła, które powstały w naszej wyobraźni. Zapisy pod nr telefonu 22 764 82 81.

- 9 maja (czwartek) o godz. 16.30 w Bibliotece Głównej przy ul. Kolegiackiej 3 odbędzie się Turniej Rozgrywek Szachowych. Wszystkich pasjonatów szachów oraz tych, którzy chcieliby sprawdzić swoje siły, zachęcamy do zgłoszenia się do turnieju. Na uczestników czekają emocjonujące pojedynki, dobra zabawa oraz nagrody.

- 9 maja (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 na spotkanie z Anną Herbich autorką książek „Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Solidarności”, „Dziewczyny z Syberii” oraz „Dziewczyny z Wołynia” poświęcone niezwykłym kobietom, które zapisały się na kartach historii. Z dziennikarką będziemy rozmawiać o zbieraniu materiałów do publikacji, pisaniu o trudnych wydarzeniach, wyszukiwaniu bohaterek, które mogą być wzorem dla wszystkich i pełnych emocji historiach.

- 10 maja (piątek) o godz. 9.00 na ul. Kolegiackiej 3 Marta Fox poetka, pisarka, autorka książek dla młodzieży oraz wokalista, aktor filmowy i teatralny Artur Gotz spotkają się z młodzieżą z wilanowskich szkół. Autorka powieści „Magda.doc”, „Cafe Plotka”, „Iza Anoreczka” wraz aktorem i bohaterem jednej z jej książek „Idol” rozmawiać będą o młodzieńczych fascynacjach, dylematach oraz poszukiwaniu autorytetów.

- 10 maja (piątek) o godz. 11.30 w Bibliotece Głównej odbędzie się uroczyste pasowanie uczniów klas zerowych szkół w Wilanowie na czytelników Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Nowi czytelnicy wezmą udział w projekcie edukacyjno-teatralnym „Dziecko widzem i aktorem”, w ramach którego przygotują mini spektakl o dobrym wychowaniu. Interaktywne przedstawienie połączone z marionetkową etiudą poprowadzą aktorzy Teatru Złoty Dukat.

- 10 maja (piątek) o godz. 17.30 filia w Miasteczku Wilanów (al. Rzeczypospolitej 14) zaprasza na kolejną odsłonę „Rozmów przy wspólnym stole”, których tematem będzie „Biblioteka marzeń”. Porozmawiamy o tym jak powinna wyglądać wymarzona Biblioteka zarówno od strony wizualnej jak i oferty kulturalnej oraz dostępnych zbiorów. Zachęcamy do włączenia się w dyskusję, która pozwoli nam lepiej spełniać Państwa oczekiwania.

- 11 maja (sobota) o godz. 13.00 Biblioteka Główna przy ul. Kolegiackiej 3 zaprasza wszystkie dzieci biorące udział w akcji „Z książką na start” na spektakl „Podróż za horyzont” w wykonaniu Teatrzyku Igraszka. Przedstawienie opowiada o Małgosi, która w towarzystwie potworka Ohydala wyrusza w podróż, by sprawdzić, co znajduje się za horyzontem. Podczas wędrówki dziewczynka odbiera ważną lekcję dotyczącą przyjaźni i podejścia do drugiego człowieka. Na uczestników programu czekać będzie również poczęstunek vege.

- W dniach 13-14 maja (poniedziałek-wtorek) w filii przy ul. Radosnej 11 będziemy wspólnie tworzyć komiks poświęcony Bibliotece oraz odczuciom i wspomnieniom, jakie się z nią wiążą. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w zajęcia.

- 13 maja (poniedziałek) o godz. 16.00 filia Biblioteki przy ul. Przyczółkowej 27a zaprasza dzieci i rodziców na warsztaty „Jak powstaje film?”, w czasie których poznamy informacje i ciekawostki z zakresu kinematografii. Zapisy pod nr tel. 22 648 25 03.

- 14 maja (wtorek) o godz. 16.00 w filii przy ul. Przyczółkowej 27a odbędą się warsztaty tworzenia wiosennych wieńców, na które zapraszamy rodziców z dziećmi. Zapisy pod nr tel. 22 648 25 03.

- 14 maja (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Kolegiackiej 3 na warsztaty rysunku 3D. Podczas zajęć puścimy wodze fantazji i zaprojektujemy przedmioty z naszych marzeń i snów. Zapisy pod nr telefonu 22 423 57 55.

- 14 maja (wtorek) o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Kolegiackiej 3 w ramach „Zauroczonego maja” odbędzie się kolejny pokaz filmowy. Tym razem zaprezentujemy Państwu historię z miłością w tle.

- 15 maja (środa) o godz. 17.00 zapraszamy dzieci i rodziców na ul. Kolegiacką 3 na warsztaty Wyśniona biblioteka”. Wraz z uczestnikami zaprojektujemy i wykonamy makietę biblioteki z naszych snów i marzeń.

- 15 maja (środa) o godz. 17.00 filia Biblioteki w Miasteczku Wilanów przy al. Rzeczypospolitej 14 zaprasza dzieci na warsztaty rysunku 3D. Wstęp wolny.

- 15 maja (środa) o godz. 18.30 zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 na koncert „Pana Moniuszki perypetie romantyczne… czyli rzecz o miłości, muzyce i portrecie Ojczyzny z listów i pamiętników wynikających”, którym zakończymy obchody Tygodnia Bibliotek oraz uczcimy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, którego rok właśnie obchodzimy. Program oparty o listy kompozytora do żony, pisarzy, poetów, dyrektorów oper, wydawców oraz ludzi muzycznego świata wzbogacą pieśni ze „Śpiewnika domowego” oraz arie operowe.

Z okazji obchodów roku Stanisława Moniuszki zachęcamy do zapoznania się z wystawą prezentującą życie, twórczość oraz działalność wybitnego kompozytora, pedagoga, dyrygenta i organisty, znanego przede wszystkim z opery „Straszny dwór”, „Halka” czy pieśni „Prząśniczki”, którą będzie można obejrzeć w Bibliotece Głównej.

 

2019-05-08 / godz. 09:00

Zdjęcia z wydarzenia

Nowości

1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
2
6

Kontakt do filii

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52) ul. Kolegiacka 3 > tel. 22 423 57 55
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Powsin" (Wypożyczalnia 126) ul. Przyczółkowa 27a > tel. 22 648 25 03
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl
Filia „Radosna” (Wypożyczalnia 133) ul. Radosna 11 > tel. 22 764 82 81
e-mail: radosna@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Miasteczko Wilanów" (Wypożyczalnia 137) al. Rzeczypospolitej 14 > tel. 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

Biblioteka w serwisie Facebook

logologologologologo
W 2018 roku zakup książek w wysokości 31 000 zł zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
fb BIBLIOTEKA W SERWISIE FACEBOOK.COMbip BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ