Kwiatowe laurki na Dzień Ojca

1. Przykładowe potrzebne materiały.
Na zdjęciu jest ich sporo, ale najważniejsze dla osiągnięcia efektu są roślinki, prostokątne papierowe tacki oraz plastelina. Do dekoracji możemy wykorzystać to, co mamy pod ręką, np. kredki, flamastry, farby, czy cienkopisy.

2. Warto rozejrzeć się po okolicy, miejskie trawniki obfitują w przeróżne gatunki polnych kwiatów.

3. Przy okazji zachęcamy do przejrzenia różnego rodzaju „Zielników”, czy „Ilustrowanego inwentarza kwiatów“, które znaleźć można w naszej Bibliotece. Warto wiedzieć jak nazywają się rośliny, które wykorzystamy do przygotowania naszej laurki.

4. Zaczynamy od wylepienia z plasteliny „wazonu”, czyli bazy naszej kompozycji, w którą będziemy wtykać roślinki.

5. Następnie przystępujemy do tworzenia kompozycji z roślin. Warto zacząć od zielonego tła (dobrze sprawdzają się np. liście tui, ponieważ nie więdną), które wyeksponuje walory dekoracyjne kwiatów.

6. Kiedy mamy już zielone tło, dodajemy nieco koloru do naszej kompozycji.

7. Nadajemy ostateczny kształt plastelinowej bazie, jeśli chcemy żeby była bardziej dekoracyjna, możemy odcisnąć na niej wzorek.

8. Jeszcze tylko wykończenie, czyli ramka. Można rozsmarować farbę na brzegach tacki, można użyć też kolorowych flamastrów, kredek, czy cienkopisów. Dla wzbogacenia efektu można użyć brokatu.

9. Nasza laurka jest już gotowa!

10. Życzymy dobrej zabawy i wielu pomysłów! Zapraszamy również do lektury książek z tatą w roli głównej. Wszystkim Tatom przesyłamy moc serdeczności z okazji Ich święta!

2020-06-22 / godz. 17:00

W 2019 roku zakup książek w wysokości 35 000 zł zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa