Wystawa prac Emilii Dziubak

„Piękno powinno pozostać czymś na (…) poszukiwanie czego trzeba wyruszyć”

Henryk Elzenberg

Zafascynowani przepiękną, magiczną i urzekającą twórczością Emilii Dziubak serdecznie zapraszamy Państwa, by przystanąć na chwilę, złapać oddech w zabieganej codzienności i nacieszyć swoje oczy ilustracjami młodej artystki. Mamy nadzieję, że pozwolą one odnaleźć Państwu okruch zachwytu i zdumienia, być może przypomną czasy dzieciństwa i znanych baśni i sprawią, że dzień stanie się lepszy smiley.

Ta utalentowana artystka rozbudza dziecięcą wyobraźnię tworząc pełne ciepła grafiki, które podczas lektury zapadają w pamięć zarówno najmłodszym, jak i starszym. Ilustrowała książki wielu znanych pisarzy m.in. Grzegorza Kasdepke, Wandy Chotomskiej, Joanny Wachowiak.
Prezentowane w Bibliotece ilustracje pochodzą z dwóch publikacji autorstwa Martina Widmarka, które zostały opatrzone grafikami artystki. Pierwsza z nich to znana wśród najmłodszych czytelników Tyczka w Krainie Szczęścia, druga Dom, który się przebudził będzie miała swoją premierę na polskim rynku już tej jesieni.

Zapraszamy do oglądania wystawy w Bibliotece przy ul. Kolegiackiej 3 i wypożyczania książek z ilustracjami Emilii Dziubak.

2017-09-01 / godz. 17:06

Zdjęcia z wydarzenia