Wystawa plakatów teatralnych Wiesława Wałkuskiego - ul. Przyczółkowa 27a

W dobie emanujących wieloma mocnymi barwami, powstałych z retuszowanych zdjęć i obrabianych w Photoshopie plakatów, zawierających proste, choć chwytliwe slogany, tradycyjne prace są rzadkością. Z tym większą przyjemnością wraz z Galerią Plakatu Poster Gallery w Warszawie zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy niezwykłych, wysublimowanych i urzekających dzieł Wiesława Wałkuskiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa plakatów teatralnych prezentowana jest w filii w Powsinie przy ul. Przyczółkowej 27a przez cały marzec w godzinach pracy Biblioteki.

Wiesław Wałkuski jest wielokrotnie nagradzanym artystą, który współpracował z teatrami, wydawnictwami i dystrybutorami filmów - Polfilmem i Filmem Polskim. Jako niezależny artysta od 1987 roku tworzy ilustracje, plakaty artystyczne i maluje. Sam wyznaje: „czuję się malarzem (nie projektantem graficznym), który nie tylko w malarstwie sztalugowym, ale też w formach wydawniczych (drukarskich) realizuje swoje pomysły. Pośród oceanu masowej produkcji graficznej opartej na programach komputerowych i fotografii czuję się trochę jak Robinson na bezludnej wyspie. I dobrze mi z tym”. Dzieła Wiesława Wałkuskiego łączą w sobie kunszt artystyczny, interesujące ujęcie tematu i wielką szczegółowość.

2018-03-30 / godz. 09:00

Zdjęcia z wydarzenia