Wystawa plakatów teatralnych Wiesława Wałkuskiego - ul. Kolegiacka 3

W świecie, w którym programy komputerowe stają się podstawowym narzędziem do tworzenia plakatów, tradycyjne prace są rzadkością, która zachwyca. Wyróżniają je kunszt, piękno i zdolności atystyczne autorów. Są jak białe kruki, dlatego z przyjemnością prezentujmy w naszej Bibliotece wystawę niezwykłych, wysublimowanych i urzekających dzieł Wiesława Wałkuskiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dzięku uprzejmości Galerii Plakatu Poster Gallery w Warszawie wystawę plakatów teatralnych można obejrzeć na ul. Kolegiackiej 3 przez cały kwiecień w godzinach pracy Biblioteki.

Wiesław Wałkuski jest wielokrotnie nagradzanym artystą, który współpracował z teatrami, wydawnictwami i dystrybutorami filmów - Polfilmem i Filmem Polskim. Jako niezależny artysta od 1987 roku tworzy ilustracje, plakaty artystyczne i maluje. Sam wyznaje: „czuję się malarzem (nie projektantem graficznym), który nie tylko w malarstwie sztalugowym, ale też w formach wydawniczych (drukarskich) realizuje swoje pomysły. Pośród oceanu masowej produkcji graficznej opartej na programach komputerowych i fotografii czuję się trochę jak Robinson na bezludnej wyspie. I dobrze mi z tym”. Dzieła Wiesława Wałkuskiego łączą w sobie kunszt artystyczny, interesujące ujęcie tematu i wielką szczegółowość.

2018-04-30 / godz. 20:00