ZAMKNIJ WIRTUALNĄ WYCIECZKĘ

Podróż bez biletu

Spotkanie z Jarosławem Kaczmarkiem w Powsinie

Spotkanie z Jarosławem Kaczmarkiem w Powsinie

Przenieśmy się do czasów, gdy wydarzenia sportowe były okazją do spotkań z rodziną i znajomymi. Gdy radio przekazywało to, co działo się na boisku. Przeżyjmy pełne emocji słuchanie relacji komentatora, który jedynie słowami mógł oddać radość ze zdobytego gola czy dramatyzm sytuacji podbramkowych.

„Kiedy pada gol w wielkim meczu, gesty radości zwycięzców i rozpaczy pokonanych na zawsze zapisują się w futbolowym czasie, który natychmiast staje się opowieścią. Posłuchajcie historii o niesamowitych golach i legendarnych bohaterach. O golu Wielkiej Ciszy, o indiańskim dryblingu, o cudownych butach i śnie o Złotej Nike! Przeżyjmy razem jeszcze raz nieśmiertelne zagrania Garrinchy i Pelégo, Maradony i Messiego, Bońka i Lewandowskiego.”

Jarosław Kaczmarek zawodowy opowiadacz, członek „Grupy Studnia O” i autor książek dla dzieci i młodzieży o tematyce sportowej zaprasza do świata magii słowa. Pisze tak jak mówi, pięknie, pasjonująco i wciągająco. Wyznając zasadę, że „opowieść ma być jak dobry mecz”, w niepowtarzalnym stylu pobudza wyobraźnię i wywołuje u słuchaczy liczne emocje. Tworzy zapadające w pamięć opowieści pełne wartkiej akcji i ciekawych bohaterów. Wykorzystuje świat sportu, by mówić o ważnych problemach i zagadnieniach życia codziennego. Wszystko to w zgodzie z założeniami Stowarzyszenia „Grupa Studnia O”, dla którego opowiadanie jest związane z edukowaniem i animacją kulturalną. Czerpiąc z bogatej tradycji i sięgając do przekazów ustnych grupa tworzy współczesną, indywidualną sztukę otwartą na dialog i poznanie.

11 września o godzinie 11:00 w Filii „Powsin” autor książek „Gole wszech czasów”, „Napastnicy. Jak zostać mistrzem”, „Suárez. Nigdy nie będziesz sam” spotka się z uczniami trzecich klas Szkoły Podstawowej nr 104 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powsinie. W programie „Opowieści futbolowe” gość będzie mówił o sporcie a także zachęcał uczestników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

2017-09-11 / godz. 11:00

Zdjęcia z wydarzenia

Nowości

1
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
2
6

Kontakt do filii

Biblioteka Główna ul. Kolegiacka 3 > tel. 22 423 57 55 (wypożyczalnia) / 22 298 62 63 (biuro)
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl
Filia w Powsinie ul. Przyczółkowa 27a > tel. 22 648 25 03
e-mail: powsin@bibliotekawilanowska.pl
Filia „Radosna” ul. Radosna 11 > tel. 22 764 82 81
e-mail: radosna@bibliotekawilanowska.pl
Filia "Miasteczko Wilanów" Al. Rzeczypospolitej 14 > tel. 22 642 24 26
e-mail: mw@bibliotekawilanowska.pl

Biblioteka w serwisie Facebook

logologologologologo
W 2016 roku zakup książek w wysokości 35 319 zł zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
fb BIBLIOTEKA W SERWISIE FACEBOOK.COMbip BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ